Zavolajte nám
+421 918 794 348
Dohodnite si stretnutie
Otvorenie zariadenia je plánované v máji 2021.  Vaše otázky a žiadosti môžete posielať na e-mail: info@agapeseniorpark.sk

Vianočné výzvy

O výzvach
Výzva č. 1
Výzva č. 2
Výzva č. 3
Výzva č. 4

Zapojte sa do vianočnej výzvy a pomôžte seniorom vo svojej rodine či okolí.


Máme pre vás špeciálny adventný kalendár! 

Sme zvyknutí každý rok dostávať, no my chceme z lásky dávať tým, pre ktorých bol tento rok najnáročnejší, a to seniorom.

Preto sme sa rozhodli, že každý decembrový týždeň uverejníme jednu výzvu. Zapojiť sa môže ktokoľvek z vás, kto starých rodičov má, alebo pozná osamelých susedov a chce šíriť dobro a lásku s nami 

Každý týždeň chceme počas výzvy seniorom pripraviť nezištnú pomoc či prekvapenie pod #agapepomaha. Pridajte sa a sledujte nás na našich sociálnych sieťach.

Zapojte sa aj vy a povedzte o tejto výzve čo najväčšiemu počtu ľudí, aby sme pre seniorov spoločne vyčarovali kúzelný vianočný čas plný zázrakov.

Výzva č. 1


Poďme venovať seniorom namiesto čokolády a cukríkov čaj na imunitu, čerstvé ovocie či oriešky od Mikuláša. Pochutnajú si rovnako, a navyše to bude mať pozitívne účinky na ich zdravie. A nezabudnite – hlavne bezpečne, no s láskou.
Pripojte im k tomu peknú vianočnú pohľadnicu alebo list s láskyplným odkazom. Pošlite nám do komentára fotku s tým vašim balíčkom a inšpirujte tak aj ostatných. 

Mikulášsky balíček prinavráti spomienky na detstvo

V súčasnej dobe, kedy sa s našimi blízkymi nemôžeme stretávať tak často, ako by sme chceli, je vhodné udržiavať kontakt rôznymi inými spôsobmi. To, že na niekoho myslíte a že vám na ňom záleží sa dá vyjadriť nielen slovami, ale aj skutkami. Prvý decembrový týždeň je v znamení Mikuláša, na ktorého sa tešia nielen malé deti, ale tajne aj dospelí. Aj maličká drobnosť dokáže vyčarovať úsmev na tvári seniorov. Vyberte pre starých rodičov zdravé bylinkové čaje, rôzne oriešky či čerstvé ovocie a pošlite im balík bez toho, aby ste im o tom vopred povedali. To nadšenie a príliv radosti, ktorý vyvoláte nečakanou poštou, ich vytrhne z monotónnych dní a budú na toho prekvapenie ešte dlho spomínať. V prípade, že už balíček nestíhate poslať poštou, nechajte im ho pred dverami a zaklopte.

Seniorov najviac poteší list či pohľadnica

Kedysi sme posielali rodine či blízkym vianočný pozdrav, dnes je to skôr raritou. Priania a pohľadnice nahradili smsky či správy na sociálnych sieťach. Seniorov však najviac potešíte, ak im predsa len
pošlete milý list či pohľadnicu. Prečo? Niet nad nadšenie a radosť z toho, keď si v schránke nájdu okrem letákov či šekov vianočnú pohľadnicu. Môžu si ju obzerať, čítať dookola a veľa seniorov si ich
hrdo vystaví na okno či pripne magnetkou na chladničku. Slúži im zároveň aj ako vianočná dekorácia a vždy pri pohľade na ňu ich zahreje príjemný pocit, že niekto na nich myslí.

Zapojte sa do výzvy aj vy a povedzte o nej čo najväčšiemu počtu ľudí, aby sme pre seniorov spoločne vyčarovali kúzelný vianočný čas plný zázrakov.


Výzva č. 2


Nekonečné prechádzky na čerstvom vzduchu, tie teraz tak potrebujeme! V Agapé Senior Parku dbáme nielen počas Vianoc, ale celoročne na rady ohľadom sociálnej izolácie seniorov. Pandémia koronavírusu nám však ukázala, aká môže byť sociálna izolácia nebezpečná a zvlášť pre najzraniteľnejších - seniorov. 

Preto sme sa rozhodli, že druhú výzvu venujeme tejto téme a v tejto dobe si prechádzky na čerstvom vzduchu vychutnáme o čosi viac. Choďte niekam do lesa, ďaleko od ľudí a vezmite so sebou aj starých rodičov.🎄

Spoločne si nazbierajte ihličie, konáriky či šišky, precíťte ich dokonalú zimnú vôňu a použite ich ako vianočnú výzdobu. Prechádzky sú najlepšou očistou pre dušu aj telo od sociálnej izolácie a okrem toho, nič nerozvonia v zime dom krajšie, ako ihličie

Výzva č. 3


Seniori majú radi, keď sa ich pýtate na názor, radu alebo skúsenosti. Poproste ich o overené vianočné recepty či rôzne tipy a triky, ktoré sa vám pri sviatočnom pečení i varení môžu zísť. Potešíte ich tak záujmom a oni budú mať dobrý pocit z toho, že vám pomohli.

Najlepšia vianočná kapustnica či koláče

Aké tajné ingrediencie do receptov pridávajú vaši starí rodičia? Opýtajte sa ich na názor a zbavte ich sčasti sociálnej izolácie, ktorej teraz čelia. Využite telefón, skype, e-mail a bezpečnú komunikáciu a urobte si predvianočný čas skutočne predvianočným.

Výzva č. 4

Veselé, ale bezpečné! 

Také si predstavujeme Vianoce vo svojej rodinnej bubline. Vieme, že Vianoce sú o čase strávenom s najbližšími v kruhu rodiny. Seniorom nesmierne chýba tento rok osobný kontakt s blízkymi, preto najväčším darom pre nich je návšteva. Buďme však zodpovední a nechajme si pred ich návštevou urobiť test, aby sme si boli istí svojím zdravotným stavom. A ak si nie sme, odložme návštevu na neskôr. 

Rúška s vianočným motívom by nemali chýbať žiadnemu členovi rodiny. :) Buďme zodpovední a chráňme seniorov. 

Zariadenie Agapé Senior Park počas decembra pomáha seniorom na celom Slovensku a vyzýva verejnosť, aby pomohli najzraniteľnejším v ťažkých časoch. Jeseň života môže byť aktívna a krásna. A práve takým miestom je Agapé Senior Park, ktorý predstavuje progresívne miesto pre seniorov 21. storočia. Okrem nadštandardného ubytovania v ňom každý dostane profesionálnu starostlivosť ktorú potrebuje. Samozrejmosťou je individuálny prístup, každodenná aktivácia, socializácia ako aj vytváranie komunít v rámci podpory zdravia a celkovej radosti zo života. 
Máte záujem u nás pracovať?

Hľadáme odborníkov v oblasti starostlivosti o seniorov. Ak vás táto oblasť zaujíma, máte skúsenosti a disponujete empatiou a ľudským prístupom, kontaktujte nás priamo alebo prostredníctvom sekcie KARIÉRA.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit,
info@agapeseniorpark.sk
+421 918 794 348

Chcete vedieť viac?

Otvorenie zariadenia je plánované v januári 2021. Vaše otázky a žiadosti o predbežné rezervácie môžete posielať na e-mail: info@agapeseniorpark.sk
Všetky práva vyhradené © 2019 | Agapé senior park
map-markerchevron-rightcalendarphoneenvelope