INFOLINKA: +421 905 674 245      EMAIL: info@agapeseniorpark.sk
Zavolajte nám
+421 918 794 348
Dohodnite si stretnutie

Potešenie pre seniorov v karanténe. Seniori a nový koronavírus COVID-19

Momentálnu situáciu zvládneme, ak sa budeme k sebe správať zodpovedne a ohľaduplne. Seniori si v týchto dňoch vyžadujú nadmernú opateru. Ak môžeme, pomôžme im s dennými činnosťami, nákupom, socializáciou, ale venujme im aj zvýšenú pozornosť.

Pomoc rodičom, ale aj susedom s potravinami

Zavedené a vyhradené otváracie hodiny priamo pre dôchodcov (od 9. do 12. hod.) sú skvelým opatrením, no rizikovým skupinám sa odporúča ostať radšej doma. Nakúpte svojim rodičom alebo starým rodičom trvanlivé potraviny, ovocie a zeleninu. Nákup nechajte pred dverami, prípadne ho starkým podávajte s ochrannými prostriedkami, ako je rúško, rukavice či celý skafander. Pomáhať sa dá aj susedom. Stačí, ak na spoločnej chodbe vyvesíte papier, že radi pomôžete s nákupom alebo s domácim zvieratkom. Nezabudnite priložiť telefónne číslo. Určite sa viacerí „starčekovci“ ozvú a budú vďační. Skvelým variantom je aj navarenie obeda. Avšak ak nechceme, aby sa seniori nudili, nechajme ich variť, piecť. Samozrejme, asistujme, aby sme ich nepreťažili.

Upratovanie ako fyzická aktivita

Počas karantény sme si už asi všetci upratali úložné priestory, umyli topánky, vymenili zimné oblečenie za letné a vyleštili príbor. Rovnako myslime aj na seniorov a pripravme im harmonogram, v ktorý deň majú upratať konkrétnu časť domu či bytu. Zabezpečíte tak, aby sa nenudili, a rovnako sa im postaráte aj o fyzickú aktivitu. Pri zostavovaní plánu však myslite na to, aby ste rodičov či starkých nadmerne nepreťažili.

Knihy na odreagovanie

Každý vie, že knihy nám mnohokrát ponúkajú únik z reality. V týchto dňoch sa potrebujeme odreagovať všetci. Navyše, pútavá kniha a jej čítanie zaberie veľa času. Doneste alebo odporučte starším knihy, ktoré sú pozitívne a odľahčené. Či už pre nich vyberiete ľahké spoločenské témy, alebo náučnú literatúru, pravých knihomoľov určite potešíte. Potešiť môžete aj týmito chuťovkami.

Spoločenské hry

Pripomeňte starým rodičom časy bez televízie a nákupných centier, keď mnohí z nich trávili voľné chvíle spoločenskými hrami. Socializácia, mentálny tréning a zábava. To sú najväčšie prednosti tohto spôsobu relaxu. Ako tip dávame do pozornosti vnímavé spoločenské hry nielen pre deti. Odporúčajú ich aj odborníci. „Spoločenské hry pomáhajú rozvíjať mozgové funkcie zodpovedné za myslenie, pamäť či schopnosť riešiť problémy, a to u hráčov v každom veku,“ vysvetľuje Alexandra Sidor, odborníčka na vnímavé hračky z Toyeto. Dokázateľne znižujú riziko vzniku Alzheimerovej choroby a dobre zahratá partia spoločenskej hry taktiež dokáže vyplaviť dávku endorfínov. Za najvýznamnejší benefit považujem spoločne strávený čas s rodinou a priateľmi a s tým spojenú jedinečnú možnosť vzájomného spoznávania sa, spolupráce, akceptácie či argumentácie názoru toho druhého,“ uzatvára odborníčka na vnímavé hračky.

Patrí do kategórie:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit,
info@agapeseniorpark.sk
+421 905 674 245

Návštevné hodiny

Pondelok - Piatok
15:00 - 17:00

Sobota - Nedeľa
14:00 - 17:00

Stránkové hodiny

Pondelok – Piatok
08:00 – 16:00

Chcete vedieť viac?

Všetky práva vyhradené © 2019 | Agapé senior park
clock-omap-markercalendarphoneenvelope linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram